Brazylia to jeden z największych krajów na świecie, buzujący niewyczerpaną energią. Tutaj nawet dzieci piją kawę, a karnawał nigdy się nie kończy. Poznaj Brazylię – atrakcje, których nie można przegapić. 

Brazylia – atrakcje, które nasycą każdy apetyt. Radosny karnawał, bajeczne plaże, barwne miasta obficie czerpiące z wielokulturowych tradycji – wszystko to gwarantuje niezapomniane doświadczenia i wspaniale spędzony czas. Co warto, a co trzeba zobaczyć w Brazylii?

 

Karnawał w Brazylii – atrakcja, która nigdy się nie znudzi 

Rio de Janeiro to planetarne centrum doskonałej zabawy. Karnawał, święto radości, muzyki i tańca, uczynił to miejsce sławnym. Każdy podróżnik choć raz powinien dać się unieść tej ekstatycznej fali. 

Rio nazywane jest „Cudownym Miastem”, gdyż jego położenie jest unikatowe. Bliskość oceanu, masywów górskich, archipelagów małych wysypek, bajecznych plaż, lagun, czyni to miasto doskonałym miejscem do świętowania życia. 

Copacabana to jedna z najbardziej znanych plaż świata. Znajdująca się obok niej promenada, jest popularnym miejscem spacerów turystów i mieszkańców. Plaża zlokalizowana jest w luksusowej dzielnicy, gdzie tętni życie kulturalne i towarzyskie miasta. 

Nad Rio de Janeiro góruje słynna statua Chrystusa Odkupiciela. Położenie na wzgórzu Corcocado czyni ją, ważnym  punktem orientacyjnym, gdyż jest widoczna z każdego miejsca w mieście. 

 

 

Brazylia – atrakcje i niesamowita przyroda. Amazonia.

Amazonia to bezcenny klejnot, mający fundamentalne znaczenie dla całej planety. Brazylia jest krajem kontrastów i obok największych aglomeracji, takich jak Rio de Janeiro, posiada unikatowe obszary naturalne, zaliczane do cudów świata. Rzeka Amazonka i otaczające ją lasy tropikalne, nazywane zielonymi płucami świata, to drogocenne dziedzictwo. Ta przepastna puszcza tropikalna jest celem licznych globtroterów i poszukiwaczy niezapomnianych wrażeń. Tereny te są piękne i groźne, gdyż nadal są w większości dzikie i niezdobyte. Można tam doświadczyć spotkań z oszałamiającym bogactwem flory i fauny. 

Stolicą tego regionu jest miasto Manaus. W mieście tym znajduje się teatr i opera – Teatro Amazonas. Kopuła tego przybytku sztuki pokryta jest 36 tysiącami ceramicznych płytek w kolorach flagi Brazyli. 

 

 

Salvador de Bahia i malownicze Pelourinho

Salvador de Bahia to jedno z najpiękniejszych miast Brazyli. Swoją unikatowa kulturę i zabytki zawdzięcza afrykańskim i portugalskim wpływom. Ludność afrykańska to przede wszystkim potomkowie niewolników sprowadzonych z Konga i Angoli. Salvador zlokalizowany jest w północno – wschodniej części Brazyli i przez wieki pełnił rolę głównego portu handlu niewolnikami. 

Salvadorska Plaża Barra, leżąca nad oceanem, który jest przyjemnie ciepły i zachęca do kąpieli, to doskonałe miejsce na wypoczynek. Dzielnica Barra jest zamożna i bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Wieczorem tutejsze restauracje i kawiarnie wypełnione są po brzegi i bardzo łatwo spotkać w nich lokalnych artystów. 

Ale prawdziwym symbolem Salvadoru jest dzielnica Pelourinho, której nazwa oznacza „pręgierz ” i pochodzi od określenia centralnego targu niewolników. Po zniesieniu niewolnictwa dzielnica ta przeobraziła się w niesamowicie barwne i artystyczne centrum życia miasta. Mieszka tu i tworzy wielu uzdolnionych artystów, malarzy, muzyków i psiarzy. Od lat 90 – tych trwa nieustającą renowacja tego miejsca, czyniąca z niego fantastyczną atrakcję turystyczną i zwiększająca jego walory estetyczne. Dzielnica słynie z niezwykłych murali, przytulnych hotelików, restauracji i szkół capoeira.

W Pelourinho warto odwiedzić pomnik Zumbiego. Był to niezwykle charyzmatyczny i owiany legenda przywódca buntów niewolników. 

 

 

Stolica Brazylii – Brasilia

Brasilia to ogromna aglomeracja miejska, jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Jest to stosunkowo nowa miejscowość, gdyż formalnie nie istniała jeszcze na początku XX wieku. Dopiero w 1960 roku została ogłoszona stolicą Brazylii. 

Jest to miasto w Brazylii, które warto zwiedzić. Ciekawym miejscem jest Plac Trzech Mocarstw, Katedra Matki Bożej z Aparecidy oraz stadion piłkarski. Interesującą atrakcją jest także pobliskie jezioro i Villa Amaury. 

 

 

Wodospady Iguacua – brazylijski cud natury

Na granicy Brazylii i Argentyny zlokalizowane są spektakularne Wodospady Iguacua, zwane Diabelską Gardzielą. Można do ich dojechać z miast Faz w Brazylii i Puerto Iguazu w Argentynie oraz z Paragwaju. Wodospady te są systemem wodnym o szerokości 2 kilometrów, rozciągających się wzdłuż rzeki Iguacua.

 

 

Fernando de Noronha

Wyjątkowo bajecznym miejscem jest archipelag wysp wulkanicznych z ostrymi klifami i czarującymi zatokami. Fernando de Noronha gości wielu przedstawicieli fauny i flory, których można podziwiać podczas pobytu w tym raju na ziemi. Można tam spotkać delfiny, albatrosy i wiele gatunków żółwi.