Peru atrakcje rozmieszczone są w różnych częściach kraju. Niejedna mapa będzie w stanie wskazać miejsca, których nie sposób pominąć, jeżeli chce się dobrze poznać ten niezwykły kraj.

Oficjalnie Republika Peru znajduje się w zachodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Spokojnym. Jej stolicą jest Lima. Głównie kojarzona jest z górzystymi widokami, ale nie trzeba się tego obawiać. Peru atrakcje dostępne są w takich miejscach, że ze spokojem będzie można dojechać do nich samochodem. Jakie są najważniejsze miejsca na mapie Peru?

 

 

Peru atrakcje – Machu Picchu

Wycieczka do Peru powinna rozpocząć się właśnie od tego miejsca. Od historycznego imperium Inków, jakie można tylko i wyłącznie zobaczyć w Peru. Tym bardziej trzeba zwiedzić to miejsce, ponieważ jest ono zaliczane do 7 Nowych Cudów Świata. Warto zobaczyć na zdjęcia, jakie robione są z lotu ptaka, aby zdać sobie sprawę z tego, z jak pięknym miejscem ma się do czynienia. Andy są miejscem, gdzie to wspaniałe miejsce się znajduje. Dzisiaj można dojechać tam samochodem z dobrym napędem. W dawnych czasach, tak wysoka lokalizacja była zaletą tego miejsca, ponieważ dzięki temu nie zostało ono nigdy odkryte przez hiszpańskich konkwistadorów. Każdy turysta będzie mógł tu odkryć budynki różnego typu.

 

 

Kanion Colca – co należy jeszcze zobaczyć w Peru?

Kolejny zabytek, a właściwie to atrakcja przyrodnicza, która już z daleka robi imponujące wrażenie na odwiedzających. Tym bardziej że wiele osób uważa, iż jest to jeden z najgłębszych na świecie. To fakt, że jego rozmiary są ogromne. Aby dostać się do tego wyjątkowego miejsca, gdzie można podziwiać niejedno jezioro (ale małych rozmiarów), należy przejechać 100 km od miasta Arequipa.  Ciekawostką jest to, że można poczuć się tutaj prawie jak na…Księżycu. Jest to możliwe dzięki temu, że na dnie nie znajduje się żadna roślinność. Wśród innych ciekawostek, jakie związane są z tym miejscem jest to, że to Polacy po raz pierwszy mieli przyjemność spenetrowania tego miejsca.

 

 

Gdzie warto lecieć do Peru? Lima

Peru atrakcje są różnorodne. Znajdzie się tu coś dla osób, które kochają historyczne ruiny, ale też takie, jakie kochają obserwować to, co jest w stanie zaoferować natura.

Będąc w Peru, nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić stolicę tego kraju. Lima to jedno z najważniejszych miast, gdzie można dolecieć. Tutaj właśnie znajduje się centralny port lotniczy. Właściwie to można powiedzieć, że wakacje w Peru zawsze rozpoczynają się od tego miejsca. To miasto staje się bazą wypadową dla innych punktów, np. Iquitos, Arequpia.

Sama Lima może zachwycić swoją architekturą, która jest najlepszym dowodem na to, że stare budynki można odremontować. Niekoniecznie trzeba je od razu burzyć. Największe atrakcje tego miasta można zobaczyć przy Plaza de Armas. Oprócz tego, nie można zapomnieć o tym, że w Limie znajdują się również Muzeum Narodowe i Muzeum Złota. Na turystów czeka również Katedra, Pałac Gubernatora, czy Arcybiskupa.

 

 

Jezioro Titicaca

Zanim ktoś jednak znajdzie się w bliskiej odległości od tego jeziora, powinien na chwilę zatrzymać się w górach, które nad nim górują. To właśnie dzięki temu będzie można podziwiać jezioro z daleka, które zachwycać będzie swoją różnorodnością kolorów – przede wszystkim błękitem wód oraz żółto-zielonymi odcieniami przy brzegu. Jedna z najistotniejszych kwestii odnoszących się do tego jeziora to ta, która mówi o tym, że jest to m.in. granica z Boliwią. Do tego można na nich znaleźć Wyspy Uros. Są one do dnia dzisiejszego zamieszkane przez rdzennych Indian. Jeżeli więc ktoś będzie chciał je odwiedzić, musi poszanować zwyczaje tamtejszych mieszkańców. 

Tajemnicze Nazca

Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc, które można znaleźć nie tylko w Peru, ale również na świecie. Chodzi dokładnie o malunki, które można znaleźć na ziemi. Znajdują się one na płaskowyżu. Skąd tak naprawdę wzięły się te malunki, które przypominają ludzi oraz zwierzęta? Odpowiedzi na to pytanie nikt tak naprawdę nie chce udzielić. Istnieją różne hipotezy, ale żadna z nich nie została udowodniona. 

Historia Peru obfituje w wiele ciekawostek, które są w stanie zaciekawić wiele osób. Warto je poznać osobiście, dzięki czemu wycieczka do Peru stanie się czymś zdecydowanie bardziej atrakcyjnym. Zwiedzanie Peru objąć może również Chan Chan, Cuzco, Trujillo, Wyspy Palomino, Wyspy Amantani i wiele innych miejsc. Będąc tutaj, wiele osób na pewno będzie chciało tu jeszcze kiedyś powrócić na kolejne wakacje.