Boliwia do kraj, w którym znaleźć można największe skarby Ameryki Południowej. Parki narodowe oraz Salar de Uyuni są absolutną czołówką atrakcji w Boliwii. Podczas podróży po Boliwii zobaczyć można jednak wiele innych ciekawych miejsc. Sprawdź je w poniższym artykule!

Boliwia, a właściwie Wielonarodowe Państwo Boliwia jest krajem leżącym w środkowo-zachodniej Ameryce Południowej. Państwo to graniczy z krajami takimi jak Paragwaj, Peru, Chile i Brazylia. Około 80% mieszkańców posługuje się językiem hiszpańskim. W użyciu wciąż jednak funkcjonują języki Indian Ajmara oraz Keczua. Większość obywateli jest katolikami, chociaż popularne jest także wyznawanie protestantyzmu. 

 

 

La Paz – umowna stolica Boliwii, którą trzeba zobaczyć

La Paz jest trzecim pod względem liczby mieszkańców miastem Boliwii. To tutaj znajduje się najwyżej położona siedziba rządu na całym świecie. Umowna stolica Boliwii pełna jest nowoczesnych klubów, restauracji, barów, kawiarni oraz tradycyjnych rynków, kolonialnej architektury czy historycznych placów. W tej części kraju warto skorzystać z wielu bezpłatnych wydarzeń, w których można wciąż udział, wiążących się ze zwiększonym poziomem adrenaliny. Na wysokości 4058 m n.p.m. La Paz najlepiej zwiedzić w powolnym tempie, co umożliwi poświęcanie czasu na chłonięcie fascynującej historii i bogatej kultury miasta. 

 

 

Jezioro Titicaca – wyjątkowe miejsce, które warto zobaczyć w Boliwii

Titicaca jest jest jeziorem otaczającym brzegi Copacabany. Warto wiedzieć, że to nie tylko jeden z najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków, ale również najwyżej położone jezioro świata. Ten turystyczny obiekt westchnień gromadzi podróżnych w kurortach, z których rozkoszować się można oszałamiającym widokiem na jezioro. Obowiązkowo spróbować trzeba lokalnych produktów, m.in. świeżo złowionej truchy i odkrywać to, co jest uważane przez Inków za miejsce narodzin ich imperium. Najlepszym sposobem na poznanie jeziora jest wyjątkowy rejs łodzią z Copacabany do Isla del Sol. Można tu odkryć starożytne ruiny rozrzucone po powierzchni całej wyspy oraz mieszkańców wsi Aymara, uprawiających ziemię i zajmujących się świętymi miejscami.

 

 

Salar de Uyuni – największe solnisko

Będąc w Boliwii warto zwiedzić największe solnisko na świecie. W dawnych czasach znajdował się tu śródlądowy ocean sięgający aż do jeziora Titicaca. Aktualnie jest to wyjątkowa atrakcja Boliwii – biała, bezkresna pustynia, oferująca zapierające dech w piersiach widoki. Turyści mający możliwość podróżowania autem 4×4 z łatwością zauważą, że krajobraz Salar de Uyuni zmienia się wyjątkowo szybko. Jedną godzinę jesteśmy otoczeni flamingami, a kolejną stoimy na wyspie pełnej kaktusów. Podczas opadów deszczu, woda na cementowej powierzchni soli pięknie odbija niebo, powodując że Salar de Uyuni staje się największym lustrem na świecie. 

 

 

Park narodowy Madidi – atrakcja turystyczna dla miłośników botaniki i dżungli

Madidi rozciąga się na powierzchni 7000 mil kwadratowych i znajduje się w czołówce najbardziej zróżnicowanych biologicznie miejsc na świecie. Podczas podróży łodzią przez rzekę Beni, zwiedzający wchodzący w błotniste dno dżungli zachwycać się będą bogactwem flory oraz fauny. Przechodząc przez nierówne tereny amazonii, natknąć się można na faliste łąki, kręte rzeki, strome zbocza, pełne komarów jeziora czy rdzennych mieszkańców lasu tropikalnego. Najlepszy sposób na poznanie Madidi to zorganizowana wycieczka ekologiczna i kulturowa, zapewniająca bezpieczne i autentyczne poznanie dżungli. 

 

 

Sucre – młode, boliwijskie miasto

Sucre jest piątym co do wielkości i najpiękniejszym miastem Boliwii, które obowiązkowo należy zobaczyc. To idealne miejsce dla podróżników, chcących naładować baterie, pouczyć się hiszpańskiego, czy poznawać lokalną kulturę. Sucre zostało założone w XVI wieku oraz wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby ochronić wiele historycznych i dziewiczych terenów. Młode miasto jest nietknięte przez turystów, można je uznać za kopalnię niezbadanych skarbów oraz działalności kulturalnej.  Uważa się je również za najtańsze i najbezpieczniejsze miasto Południowej Ameryki. Sucre to wyjątkowe miejsce do życia i zwiedzania.

 

 

Yungas Road – zatrważająca droga śmierci

Przejażdżka przez Yungas Road jest atrakcją, którą z pewnością warto odhaczyć na swojej podróżniczej liście. Mordercza przejażdżka wzdłuż najbardziej niebezpiecznych dróg zapewnia nieskończone pokłady adrenaliny. Otoczona górami i przepaściami, kręta droga nazywana „Drogą Śmierci”, swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowo wysokiej śmiertelności. Ma długość 69 km i prowadzi od miasta La Paz do Coroico. W 2009 roku zakończyła się budowa alternatywnej drogi, która zastępuje niebezpieczny odcinek. Najniebezpieczniejsza droga nadal przyciąga jednak wielu turystów, narażających swoje życie podczas podróży.