Ameryka Południowa – zwierzęta żyjące na tamtych terenach mogą być równie fascynujące jak te, które niekiedy spotyka się w trakcie safari.

Dzikie środowisko, zróżnicowany klimat – takie warunki jest w stanie zaoferować Ameryka Południowa. Zwierzęta żyjące na tym terenie, dają sobie doskonale radę dając doskonałą okazję do tego, aby przyjrzeć im się z bliska w ich naturalnym środowisku.

 

Zwierzęta Ameryki Południowej

Alpaka to chyba jedno z najsympatyczniejszych zwierząt, które można aktualnie spotkać. Może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale było to zwierzę, które na początku zagrożone było wyginięciem. Jednak to człowiek przyczynił się do tego, że teraz można cieszyć się tak dużą ilością przedstawicieli tego gatunku. Alpakę w chwili obecnej można spotkać na terenie Peru, Chile, Ekwadorze oraz na terenie Boliwii. Chociaż, na samym początku można było spotkać je tylko i wyłącznie w Andach. Dla wielu może być to zaskoczeniem, ale Alpaki nie mają wysokich wymagań, jeżeli chodzi o żywienie. Doskonale radzą sobie dzięki temu, że wystarczy im uboga roślinność górska do jedzenia. Wszyscy bardzo doceniają wełnę alpak, która jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Będąc na Targu Czarownic można wełnę nabyć od wielu sprzedawców.

Ameryka Południowa – zwierzęta wodne

Kontynent Ameryki Południowej to także zwierzęta występujące w wodzie. Wśród najpopularniejszych gatunków wymienić można wieloryby i delfiny. Co więcej, na własne oczy można zobaczyć ich wspaniałość. Wystarczy tylko udać się na wycieczkę do chilijskiego miasteczka Punta Arenas. To właśnie stamtąd organizowane są rejsy, które odbywają się przez Cieśninę Magellana. W jego trakcie nie warto odrywać oczu od wody, ponieważ można być świadkiem fascynującego spektaklu.

Bardziej charakterystyczne dla tych wód są również albatrosy, lwy morskie, a także mirungi, oraz kormorany. Zaleca się wyjazd w te rejony w okresie od grudnia do kwietnia. W tym czasie, w Ameryce Południowej ma się do czynienia z latem, więc obserwacja tych zwierząt na własne oczy, nie powinna stanowić problemu.

Tapir – czy to koń czy to świnia?

Tapir Anta to kolejne zwierzę, które można tu właśnie podziwiać. Patrząc na tego przeuroczego zwierzaka można sądzić, że jest to bliski kuzyn przedstawicieli rzędu świniokształtnych.  Jednak pozory lubią mylić. Encyklopedia jest w stanie podpowiedzieć wszystkim zaciekawionym, że oto ma się do czynienia ze zwierzakiem, który ma bardzo wiele wspólnego z końmi.

Trzeba jednak już na samym początku zauważyć, że ma się do czynienia z jednym z pięciu przedstawicieli tego gatunku, które zagrożone są wyginięciem. Pozostaje mieć nadzieję, że rodzina tapirów będzie mogła odbudować się tak samo jak wyżej wspomniane alpaki. Anta to zwierzak, który ukochał sobie wilgotne lasy. Najczęściej można spotkać go na terenie Wenezueli, ale także w Peru, Ekwadorze, Boliwii, Gujany, Argentyny.

Leniwce – zwierzęta, które nie wykazują agresji

Leniwiec trójplaczasty stał się bohaterem wielu memów, jakie krążą jak wiral po wirtualnym świecie. No cóż, trzeba przyznać, że ten gatunek zwierząt, który w ogóle nie wykazuje agresji, świetnie oddaje stan ducha wielu osób.

Jeżeli ktoś chciałby podziwiać go w naturalnym środowisku, to czekają one na niego właśnie na tym kontynencie. Są to bardzo fascynujące zwierzęta, które wodę do przetrwania pozyskują albo z rosy. Ewentualnie mogą być to opady deszczu. Spotkanie ich na ziemi, na twardym gruncie jest wręcz niemożliwe. Chodzi bowiem o to, że zdecydowaną większość czasu spędzają wisząc głową w dół z gałęzi. Szacuje się, że na ziemię schodzą raz w tygodniu. Tylko po to, aby się wypróżnić i zmienić swoje miejsce zwisania.

Ameryka Południowa i zwierzęta, które tutaj żyją są dobrym dowodem na to, że natura oferuje wiele znakomitości. Takich, które mogą wywoływać roztkliwienie, ale także przerażenie. Mówiąc o gatunkach, które nie wykazują agresji, należy wspomnieć o takich, jakie zalicza się do groźnych żyjących na tym terenie. Jaguary często można spotkać na terenie Brazylii. Co ciekawe, urządzają one tu sobie polowanie na…aligatory! Waga jaguarów dochodzi do prawie 100 kg. Te groźne i niebezpieczne zwierzęta doskonale czują się obszarach bagiennych.

 

Wśród innych gatunków, jakie są charakterystyczne dla tego regionu, należy wymienić kapibara, mrówkojada wielkiego, pekari obrożnego, a także zachwycające swoimi kolorami tukany. Nie można także zapomnieć o kondorach i wikunach, jakie żyją w Andach. Warto również sprawdzić czy istnieje możliwość spotkania w trakcie wakacji tutaj żółwi olbrzymich.