Piękne Chile w Ameryce Południowej cieszą się ogromną popularnością wśród podróżujących na całym świecie. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wycieczką, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Odpowiemy w nim na takie pytanie, jak: Chile, co zobaczyć na miejscu? Jakie miejsca wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności? Jak przygotować się do panujących tam warunków pogodowych? Oto najważniejsze szczegóły.

 

 

Atrakcje Chile – obok tych miejsc nie możesz przejść obojętnie

Na jak długo warto jechać do Chile? Okazuje się, że ten turystyczny rejon oferuje wiele pięknych krajobrazów, którym zaleca się poświęcić przynajmniej tydzień. Tak długi czas zapewni możliwość zobaczenia najważniejszych części Chile. Warto przy tym pamiętać, że dla wielu najpiękniejsza i obowiązkowa na liście zwiedzania jest stolica kraju – Santiago, pustynne tereny San Pedro de Atacama, górskie szczyty Torres del Paine oraz tajemnicze posągi na Wyspie Wielkanocnej.

Santiago de chile – dlaczego wymieniając atrakcje turystyczne, nie można zapomnieć o stolicy?

Santiago de Chile to stolica Chile, jednocześnie będąca najpopularniejszym miastem w Chile. Miejsce to znajduje się w środkowej części kraju, blisko Andów. Z czego słynie? M.in. ze świetnego skomunikowania z innymi rejonami kraju, dzięki czemu nie ma problemu, by z Santiago przedostać się np. na Wyspy Wielkanocne.

W samej stolicy można podziwiać malowniczy klimat miasta. Warto zwiedzić słynne katedry, zobaczyć pocztę, poprzechadzać się klimatycznymi uliczkami oraz zakupić kilka pamiątek. Szczególnie doceniane miejsca na mapie miasta to Plaza de Armas, czyli główny plac Santiago oraz liczne muzea. Według wielu podróżujących Santiago de Chile jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie i warto Santiago odwiedzić, jeśli tylko ma się ku temu okazje.

Park Narodowy Torres del Paine – główne atrakcje Chile

Co jeśli stolica jest już turystom bardzo dobrze znana, a muzeua to nie klimat preferowany przed podróżników? Największe atrakcje zostaną zapewnione w Chile także osobom, które szukają nieco spokojniejszych miejsc. W ich przypadku warto sprawdzić m.in. Park Narodowy Torres del Paine. Znajduje się na południu Chile i związany jest z… górską wspinaczką. Jakby tego było mało Góry Torres del Paine są malownicze i oferują wiele tras trekkingowych.

Rejon Atacama – pustynia na wyciągnięcie ręki

Co jeszcze warto zobaczyć w Chile? Kolejnym obowiązkowym punktem jest pustynia. Rejon Atacama położony jest w części Chile znajdującej się na północy. Odwiedzający znajdą tam liczne wzgórza, kaniony i pasma górskie. Jedną z najważniejszych części tego miejsca są gejzery El Tatio. Skalne okolice cieszą się dużą popularnością i często są wykorzystywane do wykonania klimatycznych zdjęć.

 

 

Wyspa Wielkanocna – czy warto zobaczyć w Chile atrakcje rapa nui?

Inne nazwy tego miejsca to Rapa Nui czy Easter Island. Atrakcje Rapa Nui są znane na całym świecie. To jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na ziemi. Znajduje się na południu Oceanu Spokojnego, w samym centrum Wyniesienia Wschodniopacyficznego. Cała powierzchnia wyspy jest pochodzenia wulkanicznego, a najwyższy szczyt wulkanu (Terevaka) liczy aż 507 metrów n.p.m.

Podróż do Chile według wielu byłaby niepełna, gdyby nie zobaczenie posągów moai na tej wyjątkowej wyspie. Figury znajdują się tam w ilościach wręcz masowych (887 sztuk). Powstały ze skał pochodzenia wulkanicznego i zostały wykonane przez rdzennych mieszkańców, dlatego trudno przejść obok nich obojętnie.

 

 

Czynny wulkan. Villarrica warta zobaczenia?

Jeśli kogoś interesują aktywne wulkany w Chile, to warto wziąć pod uwagę miejsce, takie jak Villarrica. To jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w całej Ameryce Południowej. Do ostatniej erupcji doszło zaledwie osiem lat temu. Jego wysokość wynosi 2847 metrów nad poziomem morza.

 

 

Co jeszcze zobaczyć? Podróż do Chile bez tajemnic

Jakie jeszcze obiekty powinny zostać wpisane na listę podróżnika i udowodnią, że warto pojechać do Chile? Oto kilka z nich.

  • Księżyc na Ziemi w Chile – Valle de la Luna (Dolina księżycowa) oraz Valle de La Muerte (Dolina śmierci). Znajdują się na Pustyni Atakama w Północnym Chile. Słyną w całym Chile z niezwykłych formacji skalnych i piaszczystych wydm.
  • Gran Torre Santiago to najwyższy wieżowiec w Chile i Ameryce Południowej. Będąc w Santiago trudno go ominąć, ponieważ jest bardzo dobrze widoczny. Mierzy aż 300 metrów wysokości.
  • Miasteczko San Pedro de Atacama to wyjątkowo klimatyczny kurort. 
  • Cuevas de Mármol, czyli Marmurowe Jaskinie to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Chile. Niektóre z nich mają ponad 6000 lat. Znajdują się nad jeziorem General Carrera.

 

 

Jak zwiedzać Chile? Na taką pogodę lepiej się przygotować

Skoro już wiesz, czy w Chile co zobaczyć rzeczywiście jest i co warto zobaczyć w pierwszej kolejności, powinieneś jeszcze wiedzieć, że najlepszymi miesiącami na wyjazd do Chile jest grudzień, styczeń, luty i marzec. Dlaczego jechać do Chile warto tak wcześnie? Ponieważ są to miesiące najcieplejsze. Najzimniejsze miesiące poleca się wybrać, jeśli chce się uciec od ciepłych Polskich klimatów. W Chile zima wypada w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Na miejscu top atrakcje można dopasować do własnych preferencji, ponieważ Chile słynie z wyjątkowych przestrzeni dopasowanych zarówno do osób, które cenią aktywności fizyczne, jak i tych, którzy wolą zwiedzanie związane z muzeami i architekturą.

 

 

Co istotne, atrakcje znajdują się zarówno w północnej części Chile, krańcu Chile oraz w środkowym Chile, dlatego obiektów do oglądania nie zabraknie nawet dla tych, którzy zdecydowali się tu powrócić po latach. Gorące źródła, gejzery, trasy spacerowe i liczne muzea sprawiają, że warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Szczególne atrakcje czekają na głodnych wrażeń turystów!