Brazylijskie miasto Sao Paulo to jedno z największych metropolii Ameryki Południowej. Słynie z najpiękniejszych plaż, a także z cudownej i bardzo słonecznej pogody. Nie wiele osób wie, że Sao Paulo to nie tylko nazwa miasta, ale również nazwa stanu w Brazylii, który skupia aż 12 dużych miast. Stolicą tego stanu jest oczywiście São Paulo, które jest bardzo ciekawym miejscem, polecanym turystom. Choć wielu mogłoby sądzić, że jest również stolicą Państwa, to w rzeczywistości stolicą Brazylii jest Brasilia, choć wcześniej było nią Rio De Janeiro. Wpływ na tę zmianę miał spowolniony rozwój gospodarczy.

Poznaj Sao Paulo od podszewki!

Nie każdy turysta ma świadomość, jak wielką przemianę i drogę przeszło to największe miasto Brazylii. Sao Paulo położone jest nad rzeką Tiete u wybrzeży Atlantyku. To właśnie w tym mieście w 1822 roku proklamowano niepodległość Brazylii. Trochę wcześniej, bo 1815 roku miejscowość stała się stolicą prowincji i jest nią do dziś. Obecnie mieszka tu ponad 12 milionów mieszkańców, których nazywa się paulistami. W mieście podobnie jak z resztą w Brazylii przeważa religia katolicka. To z pewnością nie jest bez znaczenia dla osób, które zwracają uwagę na architekturę. Ogromna ilość kościołów i kunszt, z jakim zostały zbudowane, ma ogromny wpływ, na wizualny odbiór całego miasta.

Mini przewodnik — São Paulo to miasto warto zobaczyć! 

To ogromne miasto kryje w sobie wiele tajemniczych i pięknych miejsc. Nic więc dziwnego, że turyści, którzy wybierają się do Brazylii, z chęcią odwiedzają również Sao Paulo, które leży 400 km od Rio De Janeiro. Oczywiście Sao Paulo to nie tylko atrakcje i zabytki. Przede wszystkim to doskonałe miejsce na wypoczynek dla osób, które kochają kitesurfing lub są pasjonatami sportów wodnych, takich jak nurkowanie. Choć plaża jest wspaniałym miejsce wypoczynku, to przebywając w sercu Brazylii, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę zwiedzając miasto.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

To największy kościół w tym mieście, który jest położony w samym centrum. Zmierzając w jego kierunku, warto zwrócić uwagę również na to, co oferuje zabytkowa starówka. Jak jednak wiadomo, najważniejsze jest wnętrze, a to jest naprawdę piękne. Pod głównym ołtarzem katedry znajduje się duża krypta, która kryje w sobie szczątki wszystkich arcybiskupów i biskupów, którzy kiedyś urzędowali w mieście.

Wieżowiec Edifico Martinelli

Choć dla wielu wieżowiec może nie wydawać się zbyt atrakcyjny, to jednak warto wiedzieć, że na jego szczycie można obejrzeć panoramę miasta, które jest niezwykle urokliwa.

Muzea — De Arte De Sao Paulo i nie tylko

Miłośnicy kultury i sztuki powinni skierować swoje kroki do muzeum, w którym znajdują się prace najsłynniejszych Brazylijskich malarzy. Równie ciekawym miejscem jest Muzeum zlokalizowane w klasztorze de Luz, które przedstawia dobytek i sztukę sakralną.

Park Ibirapuera 

To jeden z największych parków w całej Ameryce Południowej, w którym można znaleźć wiele atrakcji turystycznych, jakich jak wcześniej wspomniane Muzeum De Arte Sao Paulo, ale nie tylko.

Avenida Paulista

To jedna z najważniejszych alei w mieście, która ma prawie 3 kilometry długości. To wspaniałe miejsce, w którym ruch samochodowy całkowicie zanika w niedzielę. Podróżujący, którym zależy na obserwowaniu lokalnych zwyczajów, potraw i zwykłego życia, z pewnością powinni pojawić się właśnie w tym miejscu. Dodatkowo łatwiej tam nawiązać kontakt z mieszkańcami miasta, którzy są niezwykle otwarci, co bez wątpienia przyciąga turystów z całego świata.

Doskonałe miejsce na wypoczynek!

Nie tylko zwiedzaniem człowiek żyje. Gdy przyjdzie znużenie, trzeba się wybrać na cudowną plażę, która jest szczególnie lubiana przez amatorów sportów wodnych. Warto również wiedzieć, że zaledwie 400 kilometrów dalej w barwny Rio De Janeiro czeka popularna Copacabana. Dlatego, jeśli do Twoich ulubionych aktywności zalicza się nurkowanie, to musisz porównać obydwie lokalizacje. Piaszczyste plaże to niewątpliwie atut całego regionu. Oprócz tego warto wiedzieć, że to miasto położone nieopodal Oceanu Atlantyckiego ma zakorzenione tradycje piłkarskie. Co z pewnością nie będzie zaskoczeniem dla osób, które interesują się kulturą Brazylii.

To ogromne i piękne miasto kusi wspaniałą architekturą i możliwością poznania kultury od podszewki. Wybierając się do Brazylii, warto zarezerwować kilka dni, aby lepiej poznać region nie tylką stolicę stanu, ale również inne ciekawe miejscowości, jak na przykład Sao Bento.