Kochasz naturę i piękne krajobrazy, uwielbiasz poznawać historię i marzysz o odkrywaniu nowych miejsc? Ameryka Południowa to kierunek, dzięki któremu możesz spełnić te marzenia – zaplanuj wycieczkę do Peru z biurem podróży Logostour i wybierz się w podróż marzeń. Odwiedź malownicze Cuzco oraz okoliczne miejscowości i zobacz miejsca, w których starożytna kultura Inków miesza się z wpływami hiszpańskich konkwistadorów.

Machu Picchu – ukryte miasto Inków

Zapierające dech w piersiach widoki, malownicze górskie krajobrazy i ukryte pomiędzy monumentalnymi skałami ruiny miasta Inków – podróż do Ameryki Południowej i wycieczka do Peru z biurem podróży Logostour to niepowtarzalna okazja na to, by zobaczyć to wszystko na własne oczy. Wizyta na szczycie Machu Picchu, czyli wzgórza będącego wizytówką Peru i jednym z siedmiu nowych cudów świata, to nie tylko możliwość pieszej wędrówki pełnej niesamowitych widoków, ale też okazja do poznania historii starożytnego państwa Inków. To właśnie tutaj, pośród wysokich górskich szczytów znajdują się ruiny inkaskiego miasta, które przez wieki pozostawało w ukryciu.

Machu Picchu znajduje się w odległości około 112 kilometrów od miasta Cuzco, w peruwiańskich Andach, na wysokości pomiędzy 1900 a 2400 m n.p.m. i jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Podczas kilkugodzinnej wędrówki na szczyt można podziwiać imponujące, górskie pejzaże, a po wejściu na szczyt zwiedzić rozległe, kilkupoziomowe miasto zbudowane z kamienia – z centrum kulturalnym, miejscami kultu i budynkami mieszkalnymi oraz tarasami, które pełniły funkcję pól uprawnych.

Cuzco – tajemnicze cmentarzyska Inków

Wycieczka do Peru z biurem podróży Logostour to możliwość poznania historii Inków u samego źródła. Obok ruin miasta Inków na uwagę zasługują liczne cmentarzyska, w których Inkowie chowali swoich zmarłych oraz ówczesne świątynie i miejsca kultu. Jednym z takich miejsc jest Cuzco, czyli dawna stolica Imperium Inków i jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Południowej, wraz z okolicznymi miejscowościami – miasteczkiem Sillustani z cmentarzyskiem pełnym inkaskich grobowców, miejscowością Raqchi z imponującymi ruinami świątyni Inków, górską wioską Pisac z ruinami inkaskich budowli i urokliwym rynkiem czy kolorowym miasteczkiem Chincher, w którym do dziś kultywowane są niektóre tradycje sprzed setek lat. W samym Cuzco i w sąsiadujących z nim miejscowościach pamiątkami po Imperium Inków są nie tylko kompleksy świątyń i cmentarzyska, ale również muzeum Inków oraz kilka stanowisk archeologicznych, w tym ruiny fortu Puka Pukara czy mury dawnej twierdzy Sacsayhuamán.

Valle Sagrado – święta dolina Inków

Wizyta w świętej dolinie Inków Valle Sagrado jest kolejnym obowiązkowym punktem wycieczki do Peru z biurem podróży Logostour. Malownicza, górska dolina rozciąga się pomiędzy szczytami peruwiańskich And nieopodal Cuzco oraz Machu Picchu, wijąc wzdłuż rzeki Urubamba. Dolina ma długość około 100 kilometrów, została wydrążona przez tutejsze rzeki i niegdyś stanowiła rdzeń Imperium Inków, ma swój początek przy stanowisku archeologicznym w Pisac, a koniec w miasteczku Machu Picchu. Poza imponującymi widokami na terenie doliny znajduje się mnóstwo stanowisk archeologicznych związanych z inkaską kulturą i wierzeniami tej starożytnej cywilizacji.

Tęczowa góra Vinicunca

Jedną z atrakcji, na jakie można liczyć w ramach wycieczki do Peru z biurem podróży Logostour jest wyprawa na tęczową górę Vinicunca, nazywaną tez „górą siedmiu kolorów”. Zdobycie szczytu Rainbow Mountain to nie lada wyczyn, jednak widoki w trakcie trekkingu i z samej góry wynagradzają ten wysiłek. Vinicunca znajduje się nieopodal Cuzco, wznosi się na wysokość wysokości 5200 m n.p.m. i jest częścią peruwiańskiego pasma górskiego Cordillera de VilcanotaNazwa szczytu nie jest przypadkowa, bowiem tajemnicza góra jest jedną z najbardziej kolorowych a świecie. Choć według inków to bogowie odpowiadają za pokolorowanie góry, to w rzeczywistości odpowiadają za to osady mineralne, które sprawiają, że góra mieni się różnymi odcieniami zieleni, czerwieni, żółci i pomarańczu. W połączeniu z dzikim i nieco surowym krajobrazem tworzy to naprawdę niesamowity widok.