Kochasz Amerykę Południową i chcesz poznać jej urok na własnej skórze? Jeżeli tak, to Peru Boliwia Ekwador wycieczka będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej z pewnością zapewnisz sobie nietuzinkowe wspomnienia. 

Peru Boliwia Ekwador wycieczka to idealna opcja dla turystów, którzy szukają patentu na odpoczynek w luksusowych warunkach. Państwa te są znane z pięknej flory oraz fauny, dzięki czemu są doskonałą atrakcją nawet dla bardzo wymagających osób. 

 

 

Peru Boliwia Ekwador wycieczka – co warto zobaczyć?

Wycieczkę po Ameryce Południowej warto rozpocząć od stolicy Peru, czyli Limy. Miasto to wyróżnia się bardzo bogatą historią i wieloma zabytkami, przez co nie można narzekać w nim na nudę. Znakiem rozpoznawczym Peru jest jednak Machu Picchu, znane jako miasto Inków. Położone jest ono 112 kilometrów od Cuzco i każdego roku przyciąga prawdziwe rzesze turystów. Inkaski klimat tego miejsca sprawia, że doskonale sprawdzi się ono u wszystkich osób, które interesuje historia imperium Inków. Po zwiedzeniu Machu Picchu warto poświęcić chwilę na obejrzenie jeziora Titicaca. Jest ono jednym z najpiękniejszych zbiorników wodnych w całej Ameryce Południowej. Podczas pobytu w Ekwadorze, Peru i Boliwii nie można zapomnieć też o legendarnych pływających wyspach Uros, gdyż są one czymś absolutnie niespotykanym. Dużą atrakcją powinna też być boliwijska Copacabana w departamencie La Paz. Miasteczko to jest naprawdę urokliwe, a jego niepowtarzalny klimat z pewnością zrobi świetne wrażenie na wszystkich turystach.

 

 

Atrakcje w Peru, Boliwii oraz Ekwadorze – poznaj najważniejsze miejsca

Oprócz odwiedzenia państwa Inków warto skupić się na wizycie w Aguas Calientes. Jest to niebywale urokliwa miejscowość w Peru, która jest znana z licznych walorów przyrodniczych. Aby zwiedzanie Ameryki Południowej było prawdziwą przyjemnością, warto zapewnić sobie także dobrą kolację i nocleg. W tym celu należy skorzystać z hotelu w Puno. W Peru znajduje się naprawdę sporo dobrych hoteli, jednak te w miejscowości Puno doceniane są szczególnie mocno. Obiektów wymienionych w programie wycieczki do Ameryki Południowej może być naprawdę sporo, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W Peru, Boliwii oraz Ekwadorze szczególnie dobrze poczują się jednak fani górskich wypraw. W państwach tych znajduje się bowiem sporo ciekawych szlaków. Dużą atrakcją jest też Dolina Księżycowa. Wyjazd do Boliwii to naprawdę ciekawy patent na niestandardowe wakacje, dlatego jest on powszechnie rekomendowany. 

 

 

Całodniowa wycieczka do Peru, Boliwii i Ekwadoru

Jeżeli chcesz zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc w Ameryce Południowej, to warto dokładnie zaplanować wycieczkę pieszą. Nie zapominaj przede wszystkim o postojach, aby zrobić zdjęcia i złapać chwilę oddechu. Dobrą opcją na przyjemne spędzenie dnia będzie odwiedzenie San Antonio de Pichincha. Jest to bardzo ciekawa wiejska parafia, która cechuje się piękną historią. Całodniowa wycieczka z obiadem po Ekwadorze powinna również objąć odwiedzenie pomnika Mitad del Mundo. Jest to bowiem jeden z najpiękniejszych monumentów w całej Ameryce Południowej. Dobrym wyborem będzie też całodzienna wycieczka do Machu Picchu. Jest to niebywale tajemnicze miejsce, które skrywa przed turystami sporo tajemnic, zatem jeśli lubisz dreszczyk emocji, to warto skupić się na zwiedzeniu tego miejsca. Nie tylko wybrzeże Peru, ale także stolica Boliwii może być atrakcyjna turystycznie. Zwiedzanie La Paz z pewnością dostarczy wyjątkowych wrażeń, a czas spędzony w miejscowości nad jeziorem Titicaca z pewnością będzie niezapomniany. 

 

 

Jak przygotować się na wycieczkę do Peru, Boliwii i Ekwadoru?

Peru Boliwia Ekwador wycieczka może być niełatwa pod kątem logistycznym. Dlatego warto zadbać o dopięcie wszystkich detali na ostatni guzik. Turyści powinni zadbać zarówno o odpowiedni przejazd na lotnisko, jak i przejazd pociągiem, jeżeli jest taka konieczność. Transfer na lotnisko może być czasochłonny, zatem należy zadbać o to, by nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę. Zbiórka na lotnisku powinna odbyć się w godzinach rannych bądź popołudniowych, albowiem lot nie zalicza się do szczególnie krótkich. Gdy już dotrzesz w docelowe miejsce, nie zapomnij także o zadbaniu o dobry przejazd do Puno i bezpieczny powrót do Cuzco. Dzięki temu zwiedzisz wszystkie najważniejsze miejsca Ameryki Południowej w szybkim tempie. 

 

 

Czy warto odwiedzić Peru, Boliwię i Ekwador?

Jeżeli szukasz ciekawej destynacji, to Peru Boliwia Ekwador wycieczka będzie strzałem w dziesiątkę. W krajach tych coś dla Ciebie znajdą miłośnicy zarówno pięknej przyrody, jak i wyjątkowych zabytków. Świątynia Trzech Okien, możliwość zwiedzania muzeów z bogatą historią czy plac Plaza de Armas to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów. Jeśli chcesz zasmakować uroku wysp Galapagos i solidnie odpocząć, to wycieczka w te strony będzie strzałem w dziesiątkę.