Chile to jeden z krajów, który można zaliczyć do najlepiej rozwiniętych gospodarczo, jeżeli chodzi o ten kontynent. To właśnie tu znajduje się pustynia Atakama – najsuchsze miejsce na ziemi. Chile kiedy jechać?

Może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale jest to państwo, jakie znane jest najbardziej z papryki. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do tego jest jeszcze Ocean Spokojny, nad którym znaleźć można kilka popularnych miejscowości turystycznych. Santiago jest stolicą tego kraju i mieszka tu ok. 6 milionów ludzi na co dzień. Dla wielu atrakcją jest Chile. Kiedy jechać tam na wakacje, aby móc cieszyć się udanym wypoczynkiem?

 

Chile – kiedy jechać tam najlepiej na wakacje?

Grudzień, styczeń, luty i marzec – w tych miesiącach najlepiej udać się do tego kraju, aby móc cieszyć się fantastyczną pogodą. Może i w Polsce wtedy pogoda nie sprzyja, ale tam jest właśnie na odwrót. Santiago De Chile oraz inne miasta, jakie można znaleźć na terenie tego państwa, przeżywają prawdziwe oblężenie. Można powiedzieć, że z Chile jest na odwrót jak w Polsce. O ile u nas w porze letniej średnia temperatura wynosi ok.25-30 stopni Celsjusza, to tam w poszczególnych miesiącach letnich temperatura nie przekracza 13, 14 stopni Celsjusza. Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień lepiej pozostać w Europie, gdzie w różnych miejscach, można cieszyć się zdecydowanie lepszą aurą. Tym bardziej że w tych miesiącach suma opadów jest bardzo duża. Lepiej więc unikać takiej aury, aby mieć pewność co do tego, że nikt nie będzie narzekał na wakacje w Chile.

Co ciekawe, Chile jest państwem, jakie leży w aż trzech strefach klimatycznych. Niech nikogo nie zdziwi to, że osoby przebywające na południu kraju mają zupełnie inną aurę od tego, jaka jest na północy.

 

Temperatura i opady w poszczególnych miesiącach

Kiedy jechać do Chile? Odpowiedzi na to pytanie można udzielić sobie śledząc temperaturę i opady w poszczególnych miesiącach. 

Wrzesień to miesiąc, kiedy maksymalna temperatura wynosi tam 16 stopni. W nocy spaść może ona do 5 stopni Celsjusza. Dla niektórych osób jest to idealna pora, ponieważ nie lubią oni upałów. Rześkie powietrze sprzyja zwiedzaniu najróżniejszych zabytków, jakie można znaleźć na terenie kraju. Wśród najważniejszych atrakcji można wymienić: Plaza de Armas, Wzgórze San Crístobal, Wzgórze Santa Lucia, Lastarria, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Pamięci i Praw Człowieka. Są to te wszystkie miejsca, jakie można znaleźć w stolicy. Nie można zapomnieć, że jest także wiele miejsc poza Santiago, jakie warto odwiedzić.

Pogoda w Chile w październiku jest już nieco cieplejsza. Najwyższa temperatura to ok. 19 stopni Celsjusza, więc można cieszyć się większą ilością ciepła. Najniższa temperatura w nocy wynosi ok. 7 stopni Celsjusza. W październiku można cieszyć się dniem, który będzie trwał 12h. W tym miesiącu zaczyna powoli się sezon turystyczny. Październikowy klimat i pogoda sprzyjają zwiedzaniu i poznawaniu największych atrakcji tego kraju.

 

Listopad i grudzień – miesiące, kiedy należy jechać do Chile

Chile kiedy jechać do tego kraju najlepiej? Na pewno w listopadzie. W szczególności, że aura w Polsce nie jest sprzyjająca. Nie dość, że w Polsce jest zimno, ciągle pada, to na dodatek jest szaro, buro i ponuro. Pogoda jest iście depresyjna, więc humor można poprawić sobie, wykorzystując klimat w Chile. Najwyższa temperatura wynosi 22 stopnie Celsjusza. W nocy można cieszyć się przyjemnymi 10 stopniami Celsjusza. Do tego 23 dni słoneczne, dzień, który trwa 14 godzin i niska ilość opadów sprawią, że bez trudu będzie można poznawać wszystkie najpiękniejsze atrakcje, jakie można znaleźć na terenie Chile.

Grudzień to aż 25 stopni Celsjusza i „jedynie” 13 stopni w nocy. Może to więc dobry pomysł na to, aby na Święta Bożego Narodzenia przyjechać właśnie tutaj. Ciekawa opcja, która pozwoli cieszyć się dniem, który trwa aż 14 dni. W ciągu miesiąca przewidywanych jest aż 28 dni, więc mała szansa na to, aby trafić akurat na opady. W grudniu Chile wygląda wyjątkowo pięknie. Tym bardziej że o Gwiazdce nie zapomina tutaj wiele osób.

 

Chile – kiedy jechać? Można także w styczniu, kiedy pogoda sięga aż 27-28 stopni Celsjusza. Potem będzie ona spadać z miesiąca na miesiąc. Jednak na wiosnę można pozostać już w Polsce. Zimą lepiej wyjechać do Chile, kiedy pogoda i klimat będą rozpieszczać turystów. Pozwoli to poznać największe atrakcje, do jakich zalicza się także Patagonia, Wyspy Wielkanocne, Valparaiso i wiele innych miejsc.