Boliwia wakacje w tym państwie będą w stanie zadowolić wiele osób, które stawiają duże wymagania wobec takich wyjazdów. Wybierając się w ten region Ameryki Południowej, należy jednak się odpowiednio przygotować.

Pomimo tego, że jest to kraj, który nie ma dostępu do morza i tak warto tu przyjechać. Wycieczka do Boliwii to tak naprawdę wakacje szyte na miarę, jakie jest w stanie zorganizować niejedno biuro podróży. Można pomyśleć np. nad wypadem do Boliwii i Urugwaju, dzięki czemu za jednym razem będzie można zobaczyć aż dwa kraje. Boliwia – wakacje w tym kraju warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

 

Boliwia wakacje nad wielkim solniskiem

Nie każdy może zdaje sobie sprawę z tego, ale w tym kraju organizowane są różne wycieczki objazdowe, które pomagają zapoznać się z bliska z największymi atrakcjami.

Jednym z nich jest wielka solna piaskownica. Liczy ono aż  11 tys. km kwadratowych i powstało w efekcie wyschnięcia słonego jeziora. Salar de Uyuni – bo tak nazywa się to niezwykłe miejsce, każdego dnia przyciąga do siebie ogromne ilości osób. Aby móc odnaleźć to niezwykłe miejsce, należy udać się w Andy. Dokładnie na wysokość 3653 m n.p.m. Patrząc na to, co pozostało po słonym jeziorze, można poniekąd poczuć się jak księżycu. Należy jednak wykazać się odpowiednią ostrożnością,  aby nie zakręciło się nikomu w głowie. Można odczuć tu różnice ciśnienia, jakie wynikają z wysokości. Do tego solniska najlepiej przyjechać pomiędzy majem a sierpniem, kiedy dookoła jest naprawdę sucho.

Reserva Nacional de Fauna Andina Eduardo Avaroa – natura w najpiękniejszym wydaniu

Wakacje w Boliwii nie okażą się pełne, jeżeli ktoś pominie Reserva Nacional de Fauna Andina Eduardo Avaro. Może język boliwijski nie jest łatwy do zrozumienia, ale łatwo domyśleć się, że ma się z rezerwatem, gdzie można podziwiać naturę w najpiękniejszym wydaniu. Nie brakuje tu wulkanów, jakie często pokryte są śniegiem. Są tu też gorące źródła, które powinno odwiedzać się wtedy, jeżeli na dworze jest zimno. Wtedy najlepiej widać, jak owe źródła intensywnie parują. Ogromnym zaskoczeniem są kolorowe laguny, których widok zapiera dech w piersiach. Takiego widoku długo nie będzie można zapomnieć. Boliwia – wakacje umożliwiają również zobaczenie niesamowitych formacji skalnych, jakie położone są wysoko w górach. Trzeba jednak przygotować się na to, że samodzielne zdobycie tego terenu przez osoby niedoświadczone, może okazać się nie lada trudnością. Warto więc do tego rezerwatu udać się z biurem podróży.

La Paz, czyli najwyżej położona stolica na świecie

Wycieczka na niezapomniane wakacje nie może pominąć La Paz. Jest to miasto, które jest stolicą Boliwii. Najwyżej położona stolica świata, chociaż formalnie nią nie jest. Należy udać się na znajdujący się w pobliżu płaskowyż El Alto, aby móc podziwiać miejsce, gdzie to niezwykłe miasto się znajduje. Tylko dzięki temu będzie można dostrzec znajdujące się dookoła wzgórza i ośnieżone szczyty wulkanów. Na El Alto można wejść samodzielnie lub wjechać specjalną kolejką, która kursuje tutaj regularnie. W samym La Paz należy odwiedzić Mercado de las Brujas. Jest to Targ Czarownic. Tak, to właśnie w tym miejscu istnieje możliwość zakupienia magicznych eliksirów na różne bolączki, miłosne przypadłości i nie tylko. Plaza Murillo to główny plac w tym mieście. Jeżeli komuś nie przeszkadza tematyka cmentarna, to powinien odwiedzić latynoski cmentarz, gdzie na pierwszy rzut oka rzucają się niezwykłe malowidła. Valle de la Luna to Dolina Księżycowa, a Chualluma znana jest z tego, że jest najbardziej kolorową dzielnicą w regionie.

Camino de las Yungas oraz inne atrakcje

Camino de las Yungas to tutejsza Droga Śmierci, która możliwa jest aktualnie do pokonania tylko na rowerze lub na piechotę. Samochody są zabronione, ponieważ w dawnych czasach ginęło tu ok. 300 osób rocznie. Trasa jest niezwykła z tego powodu, że w krótkim czasie pokonuje się tu różnicę wysokości 3500 metrów.

Tiahuanaco, Valle de La Luna i Isla Incahuasi to trzy miejscowości, gdzie zawsze hucznie obchodzone są uroczystości Nowego Roku Ajmarów. Główne uroczystości, jakie są nie lada atrakcją dla turystów, odbywają się zawsze 21 czerwca. 

 

Można pomyśleć o tym, aby połączyć Chile z wypadem do Boliwii. Bez wątpienia będzie można znaleźć atrakcyjne cenowo last minute, dzięki czemu może uda się poznać pobliskie Peru. Wczasy i wakacje w tym regionie to dobry pomysł dla tych wszystkich osób, jakie lubią podróżowanie i nie boją się nowych przygód.